Deadshot.io
Deadshot.io
⭐ 100% (3 Röster)
Annons
Annons
Cykel Cykel Äventyr Äventyr Boxning Boxning Pussel Pussel Arkadhall Arkadhall Moto X3M 2
Moto X3M 2
Wheelie Bike 2
Wheelie Bike 2
Crazy Bike Stunts PvP
Crazy Bike Stunts PvP
Two RX7 Drifters
Two RX7 Drifters
City Bike Stunt 2
City Bike Stunt 2
Street Ball Jam
Street Ball Jam
Basketball.io
Basketball.io
Head Basketball
Head Basketball
Dunkers
Dunkers
Basketball Stars 2026
Basketball Stars 2026
Basket Random
Basket Random
Penalty Kick Online
Penalty Kick Online
Foot Chinko
Foot Chinko
Football Legends
Football Legends

För att spela Deadshot.io, klicka på 'spela' för att gå in i en online-match. Använd WASD för att röra dig, Space för att hoppa och Vänsterklick för att skjuta. Bjud in vänner att delta eller skapa anpassade spel.

Vad är Deadshot.io?

DEADSHOT.io är en högoktanig IO förstapersonsskjutare som släpper dig in i nonstop action över en mängd ständigt föränderliga kartor. Beväpna dig med ett brett utbud av vapen och utforska flera spellägen som håller spelet fräscht. Ställ dig mot vänner eller utmana globala spelare i snabba matcher, och logga in för att få tillgång till exklusiva förmåner och uppgraderingar som ger dig en konkurrensfördel.

Spelmekanik & Funktioner

DEADSHOT är en färdighetsbaserad FPS som följer i fotspåren av stora konkurrensutsatta FPS-spel som CS:GO. Klicka på 'spela' för att omedelbart hoppa in i ett onlinespel på flera kartor och spellägen. Du kan bjuda in en grupp vänner att delta med dig! Om du vill spela ett specifikt läge eller karta kan du gå med i ett anpassat spel eller skapa ditt eget.

Gå med i en mängd olika spellägen.

  • FFA - Free for All, alla är din fiende.
  • TDM - Team Deathmatch, där två lag tävlar om att uppnå högsta poäng.
  • Hardpoint - Liknande Deathmatch, det vinnande laget bestäms av hur länge lagmedlemmarna står i ett angivet område.
  • KC - Kill Confirmed - Samla hundtaggar från de döda och nå ett visst antal för att vinna spelet.
  • Domination - Ett lagbaserat läge där du slåss för att fånga de angivna punkterna.

Tips & Strategier

Behärska din rörelse och sikte för att få en fördel över motståndarna. Använd skydd effektivt och kommunicera med ditt lag för att säkra segrar. Experimentera med olika vapen för att hitta din perfekta match.

Spelkomponenter

Kontroller:

  • WASD = rörelse
  • Space = hoppa
  • Shift = krypa / glida
  • Enter = chatt
  • ~ eller Esc = pausa
  • Vänsterklick = skjuta
  • Högerklick / L = sikte

FAQ

Är Deadshot.io gratis att spela?

Ja, Deadshot.io är helt gratis att spela online!

Behöver jag ladda ner något?

Ingen nedladdning krävs; du kan spela direkt i din webbläsare.

Är det kompatibelt med alla webbläsare?

Deadshot.io är utformat för att fungera på de flesta moderna webbläsare.

Deadshot.io
SpelnamnDeadshot.io
Betyg⭐ 100% (3 Röster)
Släppt
Senaste uppdatering
TeknologiHTML5 - Plugin-fritt spel i webbläsare (mobil & dator)
PlattformSpelbart i din webbläsare på dator, mobil och surfplatta
Spelläge 2 spelare, Multiplayer
Svenska Deadshot.io